הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 בשם האם

בשם האם
מאת: ארי דה לוקה

את סיפור לידתו של ישו כותב דה לוקה בשם האם, ומעולם לא סופר הסיפור כך. מרים-עצמה מספרת אותו כסיפור אישי, סיפור של חווית הריון מרגשת. ובסוף, בפלא של לידה, המסתכם במומחיותה הטבעית של נערה-אם היולדת לבדה בלי איש לצידה - נולד תינוק יהודי קטן,

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד הספריה הקטנה

סיווג: ספרות מתורגמת

 גרעין הקול

גרעין הקול
מאת: רולאן בארת

גרעין הקול: ראיונות 1962-1980 (פורסם לראשונה בצרפת בשנת 1981), מאגד ראיונות שהעניק רולאן בארת במרוצת השנים לעיתונים ולכתבי עת.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דיוקן הונגרי

דיוקן הונגרי
מאת: אורלי קראוס ויינר

בבוקר בהיר אחד משתנים חייה של משפחת שוורץ לחלוטין. מחלה פתאומית מחייבת אותם להשיג בהקדם סכום כסף גדול והם אובדי עצות. רק דריה, אחת הבנות, מאמינה שבעברה של משפחתם ההונגרית המסועפת והתוססת טמון סוד ישן שעשוי להציל חיים.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 האיווי של לאקאן

האיווי של לאקאן
מאת: ז'אק-אלן מילר

"יש לפחות אחד שקורא אותי" – במילים אלה התייחס ז'אק לאקאן לתלמידו, ז'אק-אלן מילר, זה שעליו הטיל את האחריות ואת המלאכה להוציא לאור את סדרת הסמינרים שלו, מלאכה שנמשכת עד עצם היום הזה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האיש שידע יותר מדי - אלן טיורינג והמצאת המחשב

האיש שידע יותר מדי - אלן טיורינג והמצאת המחשב
מאת: דיוויד לוויט

אלן טיורינג נחשב לאבי המחשב והבינה המלאכותית. היה בו שילוב נדיר של מתמטיקאי תיאורטיקן ואיש מעשה, שהיה מעורב אישית בבנייה של מכונות החישוב שתכנן. פריצת הדרך לבניית מכונת חישוב ממשית הוגשמה כאשר טיורינג, יחד עם צוות של מדענים והוגים, בנו מתקנים שנועדו לפצח את צופן האניגמה של הנאצים ובכך קידמו את ניצחון בעלות-הברית במלחמת העולם השנייה.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 האיש שקנה ימי הולדת

האיש שקנה ימי הולדת
מאת: אדולפו גרסיה אורטגה

גרסיה אורטגה בודה ברומן זה את חייו הלא-ממומשים של הורבינק, ילד יהודי המוזכר בספרו של פרימו לוי "ההפוגה". הורבינק, שמת באושוויץ והוא בן שלוש, הפך לסמל של מאות אלפי ילדים. דרך ההתייחסות לגורלו מביא הסופר את סיפורם של כל אותם ילדים שגורלם לא שפר עליהם ואין מי שיזכור אותם אפילו בשמם.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרות מתורגמת

 האישה בלבן

האישה בלבן
מאת: וילקי קולינס

תחילתו של "האישה בלבן" במורה צעיר לציור, וולטר הרטרייט, המקבל משרה באחוזת לימרידג' שבלונדון. בדרכו למפגש ראשון עם תלמידותיו, האחיות לורה ומריאן, נקרית בדרכו באישון לילה, ולהרף עין, אישה לבושה כולה לבן, מבוהלת ונתונה במצוקה.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 האמנה האזרחית של הצילום

האמנה האזרחית של הצילום
מאת: אריאלה אזולאי

אריאלה אזולאי מתבוננת בסדרת תצלומים הלקוחה מהקשרים שונים של יחסי כוח ודיכוי: הכיבוש הישראלי, עבדוּת, הדרת נשים מן הגוף האזרחי, ואונס או ניצול מיני. אבל הצילום הוא הרבה יותר מטכניקה ודימוי, הוא מאפשר ואף מחייב תפיסה חדשה של אזרחות. מושג האזרחות מצידו מוביל את אזולאי לבדות בדיה קונסטרוקטיבית על ראשית הצילום – מעין גרסה חדשה של סיפור האמנה החברתית – ולנתח על בסיסה את החובה המוסרית המקופלת בהיגד הצילומי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים