הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2006 - מקור ושירה
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אולי הלב

אולי הלב
מאת: אמילי דיקנסון

אולי הלב הנו מבחר ייחודי, הכולל שירים כמו גם קטעי פרוזה, מכתבים ופתקי שיר מאת אמילי דיקנסון. המבחר מציג לראשונה בעברית נגיעה מוקפדת ובשלה במעבדת הכתיבה הנפיצה ועצומת ההיקף של המשוררת האמריקאית בת המאה ה-19; זו שכתיבתה המקורית, פורצת גבולות התחביר והתודעה, לא מצאה מרחב פרסום בתקופתה שלה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אל החרדונים

אל החרדונים
מאת: אברם קנטור

הרומאן של אברהם קנטור מאיר בצורה רגישה ונוגעת ללב את הקונפליקט שבו נמצאים הורים בארץ כשילדיהם מתאהבים בגויים, ובמקרה הזה בגרמנייה, מטפל בסטראוטיפים ומפריך אותם.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 אמא מתגעגעת למילים

אמא מתגעגעת למילים
מאת: דודו בוסי

דודו בוסי משרטט בלשון מרתקת, רגישה, דרמה קומית משפחתית שאינה מרפה מן הקורא. באמצעות סיפורם של נזימה, רחמים ועובדיה הוא בוחן שאלות של זהות ואקסיומות חברתיות בישראל של העשורים האחרונים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 אנשי החומה

אנשי החומה
מאת: יונתן מזרחי

קובץ סיפורים זה מתאר ערב-רב של דמויות, אשר ספק אם היו מתקבצות יחדיו אלמלא חומת ההפרדה הנבנית סביב ירושלים נכנסה לחייהם: התושבים בקרבת החומה המתקשים לעכל את השינוי שיצרה בחייהם, הבנאים, המאבטחים, חברי הארגונים הבינלאומיים, פוליטיקאים, אמנים, סוחרים ועוד.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרות מקור

 בחורים טובים

בחורים טובים
מאת: שרה אנג'ל

"בחורים טובים" הוא פסיפס מרתק של דמויות, סכנות ורגשות, המספר בלשון שנונה ובכישרון רב את סיפור אהבתם של שמשון אמסילי, מלך העולם התחתון, ושרית אשתו היפהפייה. סביבם נרקמת בפרטי-פרטים עלילה מורכבת בפני עצמה, היוצרת רומן עשיר.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מקור

 בחזרה לצוות 4

בחזרה לצוות 4
מאת: דרור גרין

לפני 14 שנים (כעשרים שנה אחרי מלחמת יום כיפור) יצא לאור הספר "צוות 4" (הוצאת כתר) בו חשף דרור גרין את סיפורם של שבעה מחבריו לקורס מפקדים הראשון של התותחנים שצלחו את תעלת סואץ באוגדה של אריק שרון. הספר מספר על מרד בזמן מלחמה (הצוות סירב לבצע את הפקודה להפר את הפסקת האש הראשונה עם המצרים) ועל הלם קרב מאוחר השזור במרדף אחרי גיבורו הסמוי של הספר ספק קצין-נער ספק פושע מלחמה.

הוצאה לאור: ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בייבי דול

בייבי דול
מאת: רינת גור

איך זה להיות אשה פרודה? איך זה לקום, שוב, לבד בבוקר? איך זה להתמודד לבד עם ילד חולה? איך זה להתחמק בכל יום מוועד הבית, בגלל חוב עלוב בן מאות שקלים? ואיך זה לרדת, בוקר אחד, לחניית הבניין, ולגלות שהמכונית - המכונית שלך! - חזרה באישון ליל לחנייה של האקס, כי כך קובע הסכם חלוקת הממון?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 בית. אהבה

בית. אהבה
מאת: לילך גליל

שבוע אחד גורלי בחייה של איה - צעירה תל-אביבית בת עשרים ותשע שנתונה במשבר נפשי - מנקז לתוכו את כל הצמתים המרכזיים של חייה. השבוע האינטנסיבי והדרמטי הזה שואב אותנו לתוכו במהירות מסחררת. עד מהרה אנו נעים עם איה בין תקווה לייאוש, מתוחים, חרדים לגורלה ותוהים האם תהיה מסוגלת לאהוב ולהיות נאהבת או שמא תישבר ותצלול אל הדיכאון?

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2006
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים