הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2006 - מקור ושירה
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אמונה (עיורת) עיוורת

אמונה (עיורת) עיוורת
מאת: אבי גרפינקל

יוני, סטודנט לספרות בהר הצופים, מאבד ספר נדיר. למחרת מתקשרת אליו מישהי ואומרת: "זה בקשר להשבת אבידה". על אף שהוא זקוק לספר בדחיפות, הצעירה מסרבת להיפגש איתו ומוכנה רק להניח את הספר בתא טלפון ציבורי עקור במאה שערים. כך מתחיל בין השניים קשר שראשיתו בהחלפת ספרים, והמשכו תחום במשולש מסובך שקודקודיו הם גבר, אישה והפער בין דתיים לחילוניים.

הוצאה לאור: כנרת - זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אנא בשם

אנא בשם
מאת: שרה פרידלנד בן ארזה

ספר הביכורים של שרה פרידלנד בן ארזה- בת למשפחה חסידית שוחרת ספר. עורכת, מלמדת מדרש, ניגון וחסידות במדרשות לנשים ובבית מדרש "אלול" וגבאית בקבוצת תפילה לנשים.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 בלוק 02 - קונטרול

בלוק 02 - קונטרול
מאת: כרמלה יעקבי-וולק יפתח אלוני (עורכים ראשיים)

"בלונדון פועלות כחצי מיליון מצלמות אבטחה; ביום בודד אתה יכול לצפות להיות מצולם כ-300 פעם". אמצעי הפיקוח האלקטרוניים, החל ממצלמות האבטחה ועד מערכות ביומטריות של זיהוי פנים, על נוכחותם התמידית הפכו לשותף סמוי ושקוף בחיינו, הם מכרסמים בזכויות הפרט בשם ה"ביטחון" או "המצב". האם בתודעתנו הפכו שליטה ובקרה למילה נרדפת לביטחון?

הוצאה לאור: בלוק

סיווג: כתבי עת

 המולוכייה של אמא

המולוכייה של אמא
מאת: נסים (ניסים) זוהר

בעודו עורך מסע זיכרון אל ילדותו באלכסנדריה של שנות הארבעים, על שלל טיפוסיה הצבעוניים וניחוחותיה המשכרים, חושף הגיבור את מערכת היחסים הקשה עם אמו, על רקע מותם של אבי המשפחה ושל האח הצעיר. בשפה עשירה ורבת יופי מספר נסים זוהר סיפור מעורר הזדהות על אהבה ודחייה, על כעס וחמלה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 כל הדרכים

כל הדרכים
מאת: רווה שגיא

אלברט לנדאו, כבן שמונים, בלש אמנות לשעבר ומי שאחרי מלחמת-העולם סייע בציד פושעים נאצים, חי עכשיו חיי בדידות ומתמסר לארכיון שלו, של אספן כפייתי. מאשתו אסתר התגרש כבר למעלה מעשרים-ושלוש שנה, אבל הוא שומר על קשר איתה. לקראת היום האחרון של המילניום הוא מתכנן גם את יומו האחרון שלו-עצמו.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד - הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 ליסנציה פואטיקה

ליסנציה פואטיקה
מאת: צבי זמורה

בספר השירים השלישי שלו, ליסנציה פואטיקה, נוטל לעצמו צבי זמורה את חופש היצירה, ובהכירו היטב את מכמני השפה העברית, הוא סוטה בהומור ובווירטואוזיות מכללי הלשון ומסתכל על העולם באופטימיות, בעצב, בכאב ובביקורת. לספר נוספו "ציורהורים" משל המחבר להעצמת החוויה.

הוצאה לאור: כנרת - מחברות לספרות

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 לצאת

לצאת
מאת: מיכל שיר

"לצאת" הינו ספר שיריה הראשון של מיכל שיר הכותבת שירה צעירה המשלבת את נופי הארץ עם החיים בעיר הגדולה ועוסקת בחוויות החיים המודרניים.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מיקי גבריאלוב השירים

מיקי גבריאלוב השירים
מאת: רוני סומק - עורך

לאורך השנים ובכל הקריירה המוסיקלית שלו, הלחין גבריאלוב משירי משוררים, הייתה לו ההעזה לגעת, להלחין ולעבד שירים של גדולי משוררי ישראל.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש יולי 2006
מוצגים 11 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים