הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2006 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 עם לבדד מולדת ופזורה

עם לבדד מולדת ופזורה
מאת: בנימין לאו

עם לבדד מכנס יותר מ-30 כותבים והוגים מן השורה הראשונה כדי להתמודד עם היחסים בין היהדות הישראלית ליהדות בכלל וליהדות הגולה בפרט.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 עמנואל קאנט

עמנואל קאנט
מאת: אלן ווד

ספרו של ווד לוקח את הקוראים למסע מעורר מחשבה דרך חייו ועבודתו של עמנואל קאנט. הספר מציג את חיבוריו המרכזיים של קאנט, בפרט את "ביקורת התבונה הטהורה", ומשקף את הטווח הרחב של הגותו הפילוסופית ובכלל זה את תרומותיו למטאפיזיקה, לאפיסטמולוגיה, לפילוסופיה של המדע, לפילוסופיה של ההיסטוריה, לפילוסופיה המוסרית, לאסתטיקה, לפוליטיקה ולפילוסופיה של הדת.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עצים, אלים ולטאות - סיפורים על מקומות

עצים, אלים ולטאות - סיפורים על מקומות
מאת: ספי בן יוסף

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 עקבות

עקבות
מאת: פטרישיה קורנוול

ד"ר קיי סקרפטה חוזרת אל העיר שהפנתה לה עורף לפני חמש שנים. היא מוצאת את המחלקה שלה לשעבר בחוסר סדר מוחלט; ד"ר מרקוס פועל על-פי מניעים מוזרים ובלתי מובנים; לסגן שלה לשעבר יש בעיות שהוא לא מוכן לדבר עליהן; ואימה של הילדה שמתה מסתירה סוד אפל.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 פיסול כמולדת

פיסול כמולדת
מאת: הלגה קלר

מונוגרפיה מרתקת של זוג אמנים מחשובי היוצרים בישראל רודי להמן ובת זוגו הדוויג גרוסמן. רודי והדוויג עלו ארצה מגרמניה ב-1933 ותפסו בהדרגה מקום מרכזי בחיי האמנות הישראלית כאמנים יוצרים ומורים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 ציפורים בלי כנפיים

ציפורים בלי כנפיים
מאת: לואי דה-ברנייר

על רקע התמוטטות האימפריה העותמנית, קרב גליפולי והמאבק המר בין היוונים לטורקים, מתחקה ציפורים בלי כנפיים אחר גורלם של תושבי קהילה קטנה בדרום-מערב אנטוליה, קהילה שבה מוסלמים ונוצרים חיו בדו-קיום שלֵו במשך מאות שנים. כאשר פורצת מלחמה נגד בעלות הברית והעולם החיצון פורץ פנימה, מביאות עמן הדת והלאומנות - זרעי הסבל והפורענות - צעדות מוות ומעשי טבח, ומארג החיים השלֵו נהרס.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרקס בתל - אביב

קרקס בתל - אביב
מאת: יעקב שבתאי

שבעת הסיפורים התל-אביביים של יעקב שבתאי, שכונסו בספר זה, נכתבו במחצית השנייה של שנות השישים. לפני שמחברם פנה לכתיבת הרומאן החדשני "זכרון דברים". הם מחזירים אותנו לא רק לשכונת נורדייה, של "הצריפים" המצופים יריעות זפת בלב דיזינגוף, אלא גם אל כישרון הסיפור המעורר-השתאות של שבתאי הצעיר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד - הספריה הקטנה

סיווג: ספרות מקור

 שחייה (שחיה) בעירום

שחייה (שחיה) בעירום
מאת: קרל היאסן

קרל היאסן לא מותיר לקורא ברירות רבות מדי. יחד עם ג'ואי פרון, גיבורת הספר, הוא מושלך כבר בפרק הראשון למימיו הקרים של האטלנטי. על סיפון האוניה נותר צ'אז, בעלה של הנרצחת, שרק השד יודע מה הוביל אותו להעיף את אשתו היפה, הצעירה והמיליונרית אל המים. סנט אחד הוא לא יראה מהצוואה שלה. וגם סקס פראי לא יהיה לו יותר. אז מה כן?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2006
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא



סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים