הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2006 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מחלת ארכיב

מחלת ארכיב
מאת: ז'אק דרידה

הספר מחלת ארכיב (1995) נדרש לשאלת הארכיב בכמה מישורים בעת ובעונה אחת: פרטי וקיבוצי, אדיפלי וספקטרלי, חומרי והיסטורי. במרכז הדיון עומדת הפסיכואנליזה הפרוידיאנית, האחראית לטרנספורמציה מכרעת בסוגיה זו, דרך עיסוקה בחוק הארכונטי, מצד אחד, ודרך ארכיון פרויד עצמו, מצד אחר.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מיקי גבריאלוב השירים

מיקי גבריאלוב השירים
מאת: רוני סומק - עורך

לאורך השנים ובכל הקריירה המוסיקלית שלו, הלחין גבריאלוב משירי משוררים, הייתה לו ההעזה לגעת, להלחין ולעבד שירים של גדולי משוררי ישראל.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מעשה האהבה של העם

מעשה האהבה של העם
מאת: ג'יימס מיק

סיביר, 1919. מלחמת העולם הראשונה הסתיימה זה לא כבר. סמארין, אריסטוקרט ואנרכיסט בדימוס שנמלט מהכלא, מגיע לקהילה מבודדת הכוללת מנהיג כריזמטי של כת דתית משונה, שהגברים בה מסרסים את עצמם כדי להיטהר.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 נוקטורנו בצילה

נוקטורנו בצ'ילה
מאת: רוברטו בולניו

פרסום ראשון בעברית של סופר צ'ילֶני שמת ב-2003 בגיל צעיר יחסית, ורבים רואים בו גדול סופרי דורו באמריקה הלטינית כולה. המספר, הדמות הראשית, הוא כומר, משורר ומבקר ספרותי, שבשכבו על ערש דווי חולפים בתודעתו המאורעות החשובים בחייו.

הוצאה לאור: עם עובד - ספריה לעם

סיווג: ספרות מתורגמת

 נשות אויב

נשות אויב
מאת: פולט ג'יילס

פולט ג'יילס מטפלת ברומן זה בפרק בלתי ידוע מהתקופה העקובה מדם בתולדות אמריקה. הסיפור שהיא מגישה ספוג בליריות המתארת את ההתמודדות עם הסבל וההקרבה של בני האדם במלחמת האזרחים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סוחר הקפה

סוחר הקפה
מאת: דיוויד ליס

ברומן סוחר הקפה פורש דיויד ליס עולם מורכב ורוחש, שאותו הקים לחיים באמסטרדם האנרגטית של המאה ה-17. ליס מזרים לספר הזה מיסתורין, מתח, בגידות ואהבות, וקובע בו דמויות אנושיות מרתקות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיא-סאר, סיפורה של שירין-גול

סיא-סאר, סיפורה של שירין-גול
מאת: זבא שכיב

שירין-גוֹל, ילדה נבונה ועצמאית, גדלה אל תוך מלחמת אפגניסטן, אל מציאות של הפצצות סובייטיות, של אבות לוחמי מוג'אהידין ושל אחים שאהידים, של אחיות המפתות חיילים רוסים אל מותם, של טליבּאן המשתלטים אט אט ובאלימות על מוסרות השלטון ומשליטים דיכוי בכול, על גברים, על ילדים, ובעיקר על נשים. המלחמה מאלצת אותה ואת משפחתה לנדוד מהרי ילדותה אל קאבול הבירה - שם היא רואה לראשונה בחייה "נשים עירומות" שפניהן אינן רעולות ושחצאיותיהן מכסות טפח ומגלות טפחיים - והלאה בין פקיסטן, אפגניסטן ואיראן, בין הֶראט, קנדהאר ואיספהאן, בין הרים, כפרים, ערים ומחנות פליטים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 על הפיקחון

על הפיקחון
מאת: ז'וזה סאראמאגו

ז'וזה סאראמאגו, חתן פרס נובל לספרות, חוזר כאן ל"על העיוורון" הבלתי-נשכח שלו ברומאן המשך, שהוא גם ניגוד. העלילה של "על הפיקחון" נפתחת ארבע שנים לאחר שבלי שום הסבר נעלם כלעומת-שבא העיוורון הלבן שתקף את כל האזרחים, פרט לאשתו של רופא-העיניים, היחידה שנותרה פקוחת-עיניים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד - הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2006
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים