הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 בתוך הבונקר של היטלר - 14 הימים האחרונים

בתוך הבונקר של היטלר - 14 הימים האחרונים
מאת: יואכים פסט

"בתוך הבונקר של היטלר" מוליך אותנו בפעם הראשונה אל תוך מערכת הבטון התת-קרקעי בלב ברלין הנאצית, מבוך ענקי של בונקרים, ובהם - בעומק של יותר מעשרה מטרים בבטן האדמה - "הבונקר של הפיהרר", שבמשך 14 יום היה מרכז העצבים שבו התחוללה אחת הדרמות הגדולות בהיסטוריה המודרנית: התמוטטותם של היטלר ואנשיו ביחד עם קריסתו הסופית של הרייך השלישי.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 החיפוש - כיצד גוגל ומתחרותיה שינו את פני התרבות וכתבו מחדש את חוקי עולם העסקים

החיפוש - כיצד גוגל ומתחרותיה שינו את פני התרבות וכתבו מחדש את חוקי עולם העסקים
מאת: ג'ון בטל

גוגל היא כיום השער של האנושות למידע מיידי. מאות מיליונים משתמשים בשירותיה כדי לספק את רצונותיהם, צורכיהם והאובססיות שלהם. יחד הם יוצרים את "מאגר המידע של הכוונות": במעמקי הארכיבים של גוגל מצויים חיפושו המיוסר של הומוסקסואל הסובל מאיידס, מזימותיו החרישיות של מהנדס פצצות פוטנציאלי וחרדותיה של אישה לפני בליינד-דייט. כך נוצר מכרה זהב של מידע שאירגונים רבי עוצמה וממשלות רוצים להניח עליו את ידיהם.

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היקום על חולצת טריקו - החיפוש אחר הנוסחה האחת שתסביר את הכול

היקום על חולצת טריקו - החיפוש אחר הנוסחה האחת שתסביר את הכול
מאת: דן פאלק

דן פאלק מגיש מבוא מצוין לתולדות הפיזיקה בשפה פופולרית ונגישה. הוא מתחקה אחר שורשי המחקר המדעי למן יוון העתיקה ועד ראשית המאה העשרים ואחת. פאלק מתמקד בפיזיקאים שתגליותיהם שינו את האופן שבו אנחנו מתייחסים לעולם, כגון קפלר, גליליאו, ניוטון, מקסוול ואיינשטיין. הספר גדוש בסיפורים מרתקים על אודות רגעים דרמטיים והארות פתע מן ההיסטוריה של המדע, ומיועד גם לחסרי השכלה מדעית.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הנשק: אזמל, סיפורו של רופא צצני תחת אש

הנשק: אזמל, סיפורו של רופא צ'צ'ני תחת אש
מאת: חסן באייב

1994. ערב המלחמה הראשונה בצ'צ'ניה נוטש ד"ר חסן באייב בן ה-31 קריירה מזהירה של מנתח פלסטי במוסקבה וחוזר למולדתו, שם הוא מסכן את חייו בטיפול מסור בתנאים-לא-תנאים הן בלוחמים צ'צ'נים הן בחיילים רוסים, אך בעיקר באזרחים. בין מטופליו: מבוקשי הקרמלין שאמיל בסאייב, אסלן מסחאדוב (שנרצח בינתיים ב"סיכול ממוקד") וסלמן רָדוּיֵב. דבקותו בשבועת היפוקרטס אינה לרוחם לא של הקיצונים הצ'צ'נים ולא של הצבא הרוסי, ולאחר שש שנות איומים משני הצדדים וחטיפה אחת, הוא נאלץ בסופו של דבר להימלט מצ'צ'ניה ולמצוא לו מקלט מדיני בארצות-הברית.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות לא בדיונית

 זהויות במשחק - כדורגל ערבי במדינה יהודית

זהויות במשחק - כדורגל ערבי במדינה יהודית
מאת: תמיר שורק

הספר זהויות במשחק: כדורגל ערבי במדינה יהודית, חושף בממצאיו המפתיעים עד כמה זירת הספורט, התמימה כביכול, היא למעשה זירת קרב פוליטית ממשית.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 חירות דיאלקטית - מחשבות אל מעבר לדיאלקטיקה של הגל

חירות דיאלקטית - מחשבות אל מעבר לדיאלקטיקה של הגל
מאת: יצחק קליין

דיאלקטיקת החירות ההגליאנית ויחסי אדון-עבד הם נקודת המוצא וההשראה לספרו של יצחק קליין חירות דיאלקטית (1992). זהו ניסיון למצוא מושג של חירות אשר יוכל לתת מענה הולם לבעיה הקשה שמציגה החירות. המחבר אינו תופס את החירות כאידיאה נצחית או לחילופין כעובדה של הטבע, שכן לטענתו על מנת שתהיה ועל מנת שיהיה לה מובן, על החירות קודם כול להתממש. לפיכך לא נוכל לדעת מהי, אלא לאחר מימושה וביחס אליו. הבנת החירות תלויה אפוא בחוויה שחוֹוה האדם המממש את החירות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 יאמן כי יסופר

יאמן כי יסופר
מאת: צבי מסיני

בשנת 2000 התפרסמה סדרת מחקרים המצביעים על קרבה גנטית מהותית בין יהודים לפלשתינאים. המחקר ההיסטורי-דמוגרפי על אוכלוסיית ארץ ישראל באלפיים השנים האחרונות, המתפרסם לראשונה בספר יאמן כי יסופר, מחזק ומכמת ממצאים אלה. המחקר מגיע למסקנה שכ-85% מהפלשתינאים ממערב לירדן הינם צאצאי עם ישראל שאונסו בעיקר לאיסלם.

הוצאה לאור: עצמית

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 כוחה של תבונה

כוחה של תבונה
מאת: אוריאנה פלאצ'י

פלאצ'י פותחת בתיאור ההתקפות הפרועות והאיומים שהוטחו בה בעקבות פרסום הזעם והגאווה, ומתוך הזדהות עם מסטרו צ'קו שהועלה למוקד ב- 1328 בידי האינקוויזיציה בגלל ספר שכתב, היא מציגה עצמה כמסטרה צ'קה, כופרת מועדת וחסרת תקנה, החווה כעבור שבע מאות שנה גורל דומה.בין המוקד הראשון לשני, היא מביאה ניתוח מחמיר של מה שהיא מכנה "שריפתה של טרויה", כלומר, של אירופה שכבר איננה אירופה לדעתה: זוהי אירעביה, מושבה של האיסלאם (ואיטליה היא ראש גשר של מושבה זו) היא עושה זאת על פי מפתח היסטורי פילוסופי, מוסרי ופוליטי,

הוצאה לאור: כנרת - דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 18 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים