הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - ספרות תרגום
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אפקט בבל

אפקט בבל
מאת: דניאל הכט

ריאן וג'סמין מקלאוד הם צוות מדענים, בעל ואשה, היוצאים למשימה לא שגרתית - לחקור את שורשי הרוע והאלימות האנושיים באמצעים מדעיים. שניהם, כמו רבים כל-כך בעולם המודרני, הושפעו באופן אישי מאלימות זו. אחותה של ג'סמין נרצחה בפיגוע במצרים ואילו אחיו של ריאן נפצע קשה בתאונת אופנוע. עבורם זהו יותר מאשר מחקר. עד מהרה הם מגלים כי כוחות חזקים מנסים למנוע מהם להשיג את מטרתם. ג'סמין נחטפת, ועמה נעלם מידע החיוני להמשך המחקר.

הוצאה לאור: ינשוף

סיווג: ספרות מתורגמת

 בז וניאלה

בז וניאלה
מאת: מרגרט אטווד

איש השלג - ככל הנראה, היצור האנושי היחיד ששרד את חורבן העולם - מתאבל על אובדנם של אהובתו ניאלה וחברו הטוב בז. בניסיונו לשחזר את השתלשלות המאורעות הוא תוהה כיצד התמוטט הכול במהירות כזאת, מדוע נשאר בחוסר כול מלבד הזיכרונות המייסרים אותו. רעב וגלמוד, הוא מבקש תשובות לשאלותיו במסע כפול - אל עברו שלו ובחזרה אל בועת ההיי-טק של בז, שבה התנהל מיזם גן-עדן שהמיט אסון על העולם.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 בין צבעי הקשת

בין צבעי הקשת
מאת: פאני פלאג

דורותי סמית היא כוכבת גדולה. מסלון ביתה, בעיר הקטנה אלמווד ספרינגס שבמיזורי, היא משדרת תוכנית רדיו יומית, בה היא קוראת מכתבי קוראים, מכתיבה מתכונים שניסתה בעצמה, ממליצה על ספרים שאהבה וחושפת לא פעם דילמות וסיפורים מחיי משפחתה. אלא שלא הכל ורוד ומתוק בחייה של דורותי. שמחת החיים שלה מסתירה כאב גדול על מותו הפתאומי של בנה הבכור.

הוצאה לאור: מעריב ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 בלונדיניות ברגדורף

בלונדיניות ברגדורף
מאת: פלאם סייקס

הן להוטות. הן חסרות רחמים. הן חייבות לשלוף ציפורנים ראשונות כדי לשרוד. ברוכים הבאים לעולמן הזוהֵר מנשוא של נסיכוֹת פארק אווניו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 דו-קרב וסיפורים אחרים

דו-קרב וסיפורים אחרים
מאת: אנטון צ'כוב

הנובלה "דו-קרב" היא מהכתבים החותמים את הפרק המוקדם ביצירתו של אנטון צ'כוב. באוסף הנוכחי מוצעים מלבדה עוד עשרה סיפורים מאותה תקופה, הפורשים את הנוף האנושי ברוסיה של סוף המאה ה-19: אצילים שירדו מנכסיהם, איכרים מפוכחים, תמהונים המתגלגלים בדרכים, פקידים יושבי בית. איש לא חומק ממבטו הצלול, האכזרי לעתים, של המחבר, איש לא יוצא נקי מחולשות אנוש.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 ההיסטוריונית

ההיסטוריונית
מאת: אליזבת קוסטובה

בשעת לילה מאוחרת מוצאת המספרת הצעירה ספר עתיק בספריית אביה, וחבילת מכתבים מצהיבים מצורפת אליו. כל המכתבים ממוענים אל מכותב עלום ופותחים במילים: "יורשי היקר וחסר המזל". התגלית של הנערה משליכה אותה למבוכים אפלים בעברו של אביה. בתוך התחקיר שממנו אינה מרפה עוד, היא מתוודעת לקשר שבין גורלה המעורפל של אימה לבין הרוע הבלתי נתפס החבוי ומתקיים בעומק ההיסטוריה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הטעות

הטעות
מאת: אנדוניס סמראקיס

גבר צעיר, חשוד בפעילות חתרנית, נעצר על ידי סוכני השירות החשאי במדינה טוטליטארית. להוכחת אשמתו נרקמת תוכנית מדוקדקת המבוססת על יצירת קִרבה מלאכותית בין העציר לחוקר שלו. אבל הקִרבה הנוצרת בהדרגה בין השניים חושפת את נקודת התורפה של מנגנון הדיכוי כולו... - ואז באה הטעות. הרומן הטעות (1965) זכה להצלחה עצומה ביוון, תורגם ל-31 שפות ואף זכה בפרסים בינלאומיים חשובים. סופרים רבים הושפעו ממנו ומהשימוש שלו במוסכמות של ז'אנר ספרי המתח.

הוצאה לאור: כנרת - מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 המאה שלי

המאה שלי
מאת: גינטר גראס

ביצירה בדיונית זו, הסופר הבולט ביותר בגרמניה בוחן את הניצחונות והאֵימות של המאה העשרים, תקופה של מהפך אדיר לאנושות. אירועים גדולים והתרחשויות טריוויאליות לכאורה, התפתחות טכנולוגית והישגים מדעיים, רדיפות ורציחות, מלחמות ואסונות, פנאטיוּת והתחלות חדשות - הכול נפרש יחד ומגולל את המאה הזאת על מלוא תפארתה וסיאובה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 15 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים