הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - מקור ושירה
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 המערבולת

המערבולת
מאת: אורלי קראוס-ויינר

אם חד הורית ובעלת חברת סטארט-אפ מצליחה נעלמת יום אחד מהמרכול השכונתי בהוד השרון, שתי נשים נרצחות באי הפסטורלי קלימנוס שביוון; גנב תכשיטים זעיר מחוסל בניו-יורק; ילד נחטף בלבו של קיבוץ שליו; ויהלום אבוד מופיע במנהטן לאחר שנעלם בברלין, 1944. מערבולת אירועים דרמטית מטלטלת את חייהם של גיבורי הספר - אנשים פשוטים, החיים על מי מנוחות - וסוחפת אותם למצולות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הרומן הרומנטי שלי

הרומן הרומנטי שלי
מאת: נילי לנדסמן

מירה היא סטייליסטית של הפקות אופנה, היוצרת למען קוראות עיתוני הנשים אשליות זוהרות ומוקפדות להפליא, אבל הקומפוזיציה של חייה-שלה הרבה פחות אלגנטית. בעזרת שילוב מדויק של אירוניה ורוך, הומור עצמי ורגישות, בראה נילי לנדסמן גיבורה מרגשת, אמיתית ובלתי צפויה, והיא בוחנת בעזרתה את תוקפה של האגדה הרומנטית בעולם שאיבד כבר מזמן מתמימותו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 השתלה

השתלה
מאת: משה בן הראש

נובלה חדשה של מואיז בן הראש. הדמות הראשית בספר היא אישה בהריון שמחליטה לספר לאב בנה על סוד שהיא שומרת כבר עשר שנים. הסוד הוא שהיא תוצר של תאונה קטלנית. בתאונה גוף של אישה מחובר לראש של גבר, שניהם בני זוג שנישאו לפני התאונה.

הוצאה לאור: מובן

סיווג: ספרות מקור

 ורד צלע

ורד צלע
מאת: יצחק לאור

זהו ספר על גברים ועל נשים, על מין ואהבה, על מלחמה שנגמרה, על חלומות, על מעשה הסיפור, על הגירה ועקידה, על אהבה עזה של הורים לילדיהם ולילדי אחרים, על געגועים שהם מלכוּת הסיפורים. יש בהם דימיון עז, ואין להם גבולות. הגבולות בין הניגודים מסומנים לעד, ובבירור, אבל שבים ונטרפים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 חוות העלמות

חוות העלמות
מאת: שולמית לפיד

הרומן "חוות העלמות" פורש בפני הקורא סיפור עוצר נשימה של יצרים ורעיונות, של עובדות היסטוריות ושל בדיון. כמו ב"גיא אוני", קודמו, מפליאה שולמית לפיד לגולל בו את סיפורה של תקופה מכרעת בחיי היישוב בארץ על ידי תיאור מסע ההגשמה העצמית של יחידים: המרד שלהם בעבר, הפקפוק שלהם בהווה ותשוקתם לעצב את העתיד בדמותם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 חיפושים

חיפושים
מאת: גלילה רון פדר עמית

כל הדמויות בספר עסוקות בחיפוש אחר מוצא מתחושה מתגברת של מחנק, מתח וחוסר משמעות. על השאלה האם ניתן לצאת ממעגל הכעסים, החרדות, השנאות והעלבונות, ולשנות את חיינו, כבר ענה הבודהה לפני למעלה מאלפיים וחמש מאות שנה, כשקבע שיש דרך להיחלץ ממעגל הסבל. הספר חיפושים עוקב אחרי מי שבחרה ללכת בדרך הזאת ולהשתנות. האם השתנות כזאת אפשרית?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 יונה ונער

יונה ונער
מאת: מאיר שלו

נער ונערה שעוסקים בגידול יוני דואר למען ההגנה בזמן מלחמת השחרור. הנער נמצא בשובך של עמק הירדן והנערה בשובך של גן החיות בתל אביב, ונקשרים ביניהם קשרי אהבה. הסיפור מסתיים בנפילתו של הנער בקרב על מנזר סן סימון בירושלים. לפני מותו הוא מספיק לשלוח יונה אחרונה אל חברתו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 יצירה ווקאלית ליהודי, דג ומקהלה

יצירה ווקאלית ליהודי, דג ומקהלה
מאת: סיון בסקין

סיון בסקין פרצה לתודעת הקהל הרחב בשנה האחרונה. מאז החלה לפרסם את שיריה הפרובוקטיביים בכתב העת "הו!", היא נחשבת לאחד הקולות המבטיחים והמקוריים בשירה העברית הצעירה. הופעותיה התיאטרליות בהקראה משיריה זכו לשלל תגובות נלהבות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 19 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים