הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -
 על שמות-האב

על שמות-האב
מאת: ז'אק לאקאן

ז'אק-אלאן מילר, אשר אחראי על ההוצאה לאור של כתבי לאקאן, פתח בסדרה חדשה בשם "פרדוקסים של לאקאן", שבהם יראו אור טקסטים והרצאות של לאקאן שאינם חלק מהסמינרים שלו ושיש להם חשיבות גדולה להבנת התפתחות ההוראה שלו. מתוך שלושת הספרים שראו עד כה אור בסדרה זו, הבולט מביניהם הוא הספר על שמות-האב.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פחד מקפיא קלות

פחד מקפיא קלות
מאת: קארין סלוטר

הרופאה המשטרתית שרה לינטון מוזעקת לקמפוס הקולג' המקומי בעיר קטנה במדינת ג'ורג'יה. לפניה מקרה שנראה כהתאבדות. הגופה המושחתת מספקת מעט מדי רמזים לפענוח המוות, הנהלת המוסד מעוניינת להמנע משערוריה, אבל לינטון ומפקח המשטרה ג'פרי טוליוור אינם ממהרים לסגור את התיק. משהו אינו כשורה במקרה שנחשף לפניהם.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פקח את עיניי

פקח את עיניי
מאת: איריס מיטלמן

בעצב מהול בהומור, בסרקזם ובפיכחון מר, שופכת איריס מיטלמן אור אחר על חיי הנישואים, על עולם פנימי סבוך וחידתי, על היכולת לכאוב, לוותר, לשנות, להתחיל שוב.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 קרן אקסודוס

קרן אקסודוס
מאת: נתן שחם

טניה, גיבורת הרומן החדש של נתן שחם, מסייעת למ' כנען, כותב ביוגרפיות נודע, לאסוף חומר לביוגרפיה חדשה שהזמינה אצלו קרן שמקורה באוסטרליה. נושא הביוגרפיה יואל אפרתי, שר לשעבר בממשלת ישראל.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מקור

 רטוריקה פוליטית, מנהיגים  ישראלים  במצבי  לחץ

רטוריקה פוליטית, מנהיגים ישראלים במצבי לחץ
מאת: נדיר צור

ספרו של נדיר צור מציג, לראשונה, גישה רב-תחומית להבנה של רטוריקה פוליטית ולהבנת יחסי הגומלין בין מונהגים לבין מנהיגים בישראל. הוא מנתח את השפה ואת האמצעים השונים בהם מנהיגים עושים שימוש, במצבי שגרה ובמצבי לחץ. הספר בוחן את דרכי הפנייה המקובלות בפוליטיקה, ומברר האם אופן הדיבור מרמז על תהליכים גלויים או סמויים שעמם מתמודדים המנהיגים, והאם בכוחנו להעריך מי ממנהיגינו מבקש באמת לשנות את "המצב" ולעצב מציאות טובה יותר, ומי מבקש רק לתגמל אותנו ולשרוד בהנהגה.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שד לילה שחור - השירה הלירית היוונית בראשיתה

שד לילה שחור - השירה הלירית היוונית בראשיתה
מאת: שמעון בוזגלו

בספר מוצג כמעט כל מה שנותר מן השירה הלירית היוונית בראשיתה. הליריקה הזאת היא ההתחלה הרעננה והמרגשת של השירה המערבית - מן הפסגות של השירה העולמית. זו גם הפעם הראשונה בעברית שבה השירה היוונית הגדולה מוצגת בהקשרה המלא, עם הקדמות והערות מבהירות ומעשיות.

הוצאה לאור: ידיעות - ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 שחיטה שחורה

שחיטה שחורה
מאת: שחר מגן

רוצי יעקובי, נצר לאלכסנדר זייד והווטרינרית הראשית של בית-המטבחיים בקריית עמל, נקראת לחתום על תעודות מוות של עגלים שגוויותיהם השחוטות מוצגות לראווה באחד המשקים במחוז. רוצי נאבקת בתגובות רגשיות שלא חוותה מעולם בעודה מנסה לרדת לעומק תעלומת השחיטה. במסעה המסעיר ורב התפניות ממשק למשק, ממגדל למגדל, היא נעשית מודעת לרשת התככים, התסכולים והמרירות הפרושה מתחת לחיים שחשבה שהכירה

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 תנין פיגוע

תנין פיגוע
מאת: אסף גברון

תנין פיגוע מביט באהדה ובחרדה בישראל של תחילת המאה ה-21: ישראל של פיגועים והייטק, של תקשורת פטריוטית וסגידה לסלבריטי, מרדף אבוד אחרי זמן ומערכות יחסים אטומות. בתנועה מתמדת בין תל אביב לרמאללה, ירושלים וכפר קאסם, הספר מנסה להבין את הסכסוך מתוך הפרטים הקטנים בחיינו, וחושף באומץ עוולות, ייסורים, מבוכה ובלבול.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים