הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מקרינים כוח - בתי הקולנוע, הסרטים והישראלים

מקרינים כוח - בתי הקולנוע, הסרטים והישראלים
מאת: דוד שליט

הספר מקרינים כוח הוא ניסיון ראשון לבחון את מקומו של הקולנוע בחברה הישראלית. במרכז הספר עומדים הממסדים הפוליטיים, בעלי אולמות הקולנוע וקהל הצופים – לא הסרטים עצמם. בכתיבה מפוכחת ונטולת נוסטלגיה חושף דוד שליט את השתלטות הברונים הראשונים על אולם הקולנוע היחיד בתל אביב, את יחסם הפטרוני של בן גוריון והאליטות ל"סינמה" ואת תהליך הפקעת האולמות על ידי הגופים הפוליטיים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 נירנברג 1946 - הראיונות הגנוזים עם פושעי המלחמה הנאצים

נירנברג 1946 - הראיונות הגנוזים עם פושעי המלחמה הנאצים
מאת: לאון גולדנסון, עורך: רוברט ג'לטלי

הספר נירנברג 1946 חושף את עמדותיהם ומחשבותיהם של בכירי המשטר הנאצי שהועמדו לדין במשפטי נירנברג. אדריכלי הזוועה הגדולה ביותר בתולדות המין האנושי מדברים בגילוי לב ובכנות על חייהם, על הקריירה שלהם במפלגה הנאצית ובצבאה, על השואה ועל יחסם להיטלר, בראיונות שהיו גנוזים שישים שנה ומתפרסמים עתה לראשונה

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 סוויטה צרפתית

סוויטה צרפתית
מאת: אירן נמירובסקי

אירן נמירובסקי, יהודייה ממוצא רוסי שחיה בפריז, הייתה סופרת מצליחה בשנות ה-30 של המאה ה-20 עם כיבוש פריז בידי הנאצים נמלטה עם בעלה ושתי בנותיה לכפר קטן, ובו כתבה את סוויטה צרפתית - הרומן האחרון שלה. ב-1942 נאסרה ונשלחה לאושוויץ, ושם נספתה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 סיפורי דגים -קורותיו של אדם גדול מהחיים

סיפורי דגים -קורותיו של אדם גדול מהחיים
מאת: דניאל ואלאס

בעוד אביו על ערש דווי, ויליאם נואש להכיר את האיש שהיה אביו לפני שיהיה מאוחר מדי. הוא בורא מחדש את חייו החמקמקים של אביו בהשראת אגדות ומיתוסים המבוססים על העובדות הספורות שהוא יודע עליו. דרך הסיפורים הפנטסטיים הללו ויליאם לומד להבין את מעשי הגבורה הגדולים של אביו - ואת כישלונותיו הגדולים. והסוף? אפילו סופו של אדוארד גדול מהחיים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספרות וריבונות - איך התמודדה ספרותנו עם אתגרי הריבונות

ספרות וריבונות - איך התמודדה ספרותנו עם אתגרי הריבונות
מאת: יוסף אורן

נער ונערה שעוסקים בגידול יוני דואר למען ההגנה בזמן מלחמת השחרור. הנער נמצא בשובך של עמק הירדן והנערה בשובך של גן החיות בתל אביב, ונקשרים ביניהם קשרי אהבה. הסיפור מסתיים בנפילתו של הנער בקרב על מנזר סן סימון בירושלים. לפני מותו הוא מספיק לשלוח יונה אחרונה אל חברתו.

הוצאה לאור: יחד

סיווג: ספרות מקור

 סרנדיפיטי

סרנדיפיטי
מאת: רוני שחר

סרנדיפיטי פירושו גילוי מקרי, ודודי, שיוצא למסע חיפוש בשבוע הבחירות המשמעותי בחייו, אכן עומד מול גילויים המטלטלים את נפשו. בסיפור אהבה המשולב בעלילת מתח קצבית ומרתקת נחשפים הקוראים אל מאחורי הקלעים של עולם הפוליטיקה, ומוזמנים להתעמת עם שמרנותה של החברה הישראלית, ועם הקושי, של גיבורי הספר ואולי של כולנו, להתגבר על טראומות עבר משתקות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 עד הרצח הבא

עד הרצח הבא
מאת: יורם מארק רייך

רומן המתח "עד הרצח הבא" מכניס את הקורא לעולם התקשורת המקומי, ומביא בצבעים אמיתים את סיפור החדשות שמאחורי הכותרות הראשיות. מארק-רייך, עיתונאי במקומון חיפאי בעצמו, מקפיד להיצמד לצדדים הפחות חשופים של העיתונות - הלחץ, התככים, העבודה מסביב לשעון... עד הרצח הבא.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 על מאפייני המוסדות הטוטליים

על מאפייני המוסדות הטוטליים
מאת: ארווינג גופמן

חיבור המופת על מאפייני המוסדות הטוטליים (1961) – אשר הפך זה מכבר למעין מניפסט אנטי-ממסדי של שנות ה-60 וה-70 – מתבסס על תצפית משתתפת שערך גופמן בשנת 1955 בבית החולים לחולי נפש "סנט אליזבת" בוושינגטון די.סי. גופמן מראה בצורה מדוקדקת כיצד אורח החיים במוסד הטוטלי מבטל את כל האבחנות והבידולים המאפיינים את החיים המודרניים – בין תפקידים, מרחבים ובני אדם שונים. כמו כן, המוסד הטוטלי (בית חולים פסיכיאטרי, בית כלא, מחנה צבאי וכו) מונע מהחוסה את יכולת התנועה, את הבחירה והשליטה במרחב ובזמן.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים