הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 חירות דיאלקטית - מחשבות אל מעבר לדיאלקטיקה של הגל

חירות דיאלקטית - מחשבות אל מעבר לדיאלקטיקה של הגל
מאת: יצחק קליין

דיאלקטיקת החירות ההגליאנית ויחסי אדון-עבד הם נקודת המוצא וההשראה לספרו של יצחק קליין חירות דיאלקטית (1992). זהו ניסיון למצוא מושג של חירות אשר יוכל לתת מענה הולם לבעיה הקשה שמציגה החירות. המחבר אינו תופס את החירות כאידיאה נצחית או לחילופין כעובדה של הטבע, שכן לטענתו על מנת שתהיה ועל מנת שיהיה לה מובן, על החירות קודם כול להתממש. לפיכך לא נוכל לדעת מהי, אלא לאחר מימושה וביחס אליו. הבנת החירות תלויה אפוא בחוויה שחוֹוה האדם המממש את החירות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חלום מספר 9

חלום מספר 9
מאת: דייויד מיטצ'ל

הספר מתחיל כאודיסיאה עכשווית המתרחשת בלב לבה של טוקיו האולטרה מודרנית. אייג´י מיאקי, צעיר יפני, מגיע לטוקיו מבית סבתו שבכפר יפני נידח כדי לחפש את האב שנטש אותו ואת אחותו התאומה עם לידתם. בחיפושיו אחר האב הכוחני, העשיר והמסתורי המתגורר בטוקיו ומנהל חברה גדולה ומצליחה.

הוצאה לאור: מעריב ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 יאמן כי יסופר

יאמן כי יסופר
מאת: צבי מסיני

בשנת 2000 התפרסמה סדרת מחקרים המצביעים על קרבה גנטית מהותית בין יהודים לפלשתינאים. המחקר ההיסטורי-דמוגרפי על אוכלוסיית ארץ ישראל באלפיים השנים האחרונות, המתפרסם לראשונה בספר יאמן כי יסופר, מחזק ומכמת ממצאים אלה. המחקר מגיע למסקנה שכ-85% מהפלשתינאים ממערב לירדן הינם צאצאי עם ישראל שאונסו בעיקר לאיסלם.

הוצאה לאור: עצמית

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 יונה ונער

יונה ונער
מאת: מאיר שלו

נער ונערה שעוסקים בגידול יוני דואר למען ההגנה בזמן מלחמת השחרור. הנער נמצא בשובך של עמק הירדן והנערה בשובך של גן החיות בתל אביב, ונקשרים ביניהם קשרי אהבה. הסיפור מסתיים בנפילתו של הנער בקרב על מנזר סן סימון בירושלים. לפני מותו הוא מספיק לשלוח יונה אחרונה אל חברתו.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 יצירה ווקאלית ליהודי, דג ומקהלה

יצירה ווקאלית ליהודי, דג ומקהלה
מאת: סיון בסקין

סיון בסקין פרצה לתודעת הקהל הרחב בשנה האחרונה. מאז החלה לפרסם את שיריה הפרובוקטיביים בכתב העת "הו!", היא נחשבת לאחד הקולות המבטיחים והמקוריים בשירה העברית הצעירה. הופעותיה התיאטרליות בהקראה משיריה זכו לשלל תגובות נלהבות.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כוחה של תבונה

כוחה של תבונה
מאת: אוריאנה פלאצ'י

פלאצ'י פותחת בתיאור ההתקפות הפרועות והאיומים שהוטחו בה בעקבות פרסום הזעם והגאווה, ומתוך הזדהות עם מסטרו צ'קו שהועלה למוקד ב- 1328 בידי האינקוויזיציה בגלל ספר שכתב, היא מציגה עצמה כמסטרה צ'קה, כופרת מועדת וחסרת תקנה, החווה כעבור שבע מאות שנה גורל דומה.בין המוקד הראשון לשני, היא מביאה ניתוח מחמיר של מה שהיא מכנה "שריפתה של טרויה", כלומר, של אירופה שכבר איננה אירופה לדעתה: זוהי אירעביה, מושבה של האיסלאם (ואיטליה היא ראש גשר של מושבה זו) היא עושה זאת על פי מפתח היסטורי פילוסופי, מוסרי ופוליטי,

הוצאה לאור: כנרת - דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כתובתו של אלוהים

כתובתו של אלוהים
מאת: אברהם דרעין

נחמיה ברטוב, גרפיקאי ובעל בית דפוס מבוסס, נשוי עם שתי בנות קטנות, בן 48. כלפי חוץ נראה כאילו הכל כאילו בסדר בחייו, אבל נפשו נותרת בלתי מסופקת. לכן הוא מחליט ליצור בחייו שינוי. הוא מתגרש מאשתו, עוזב את ביתו ואת חייו הבורגניים ויוצא לדרך, ללא רכוש וכמעט ללא כסף כדי למצוא טעם לחייו וזה, לאחר זמן רב של חיפושים ארוכים בשדות הרוחניות המצויה בעידן הניו-אייג‘ וללא תוצאות. הוא משוטט בארץ, עובד בעבודות מזדמנות ובעיקר מתרגל מדיטציה ומנסה להגיע עם עצמו למקום ברור. כל זה קורה לפני שמתחיל הסיפור ומתגלה טיפין טיפין תוך כדי.

הוצאה לאור: פראג

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 לא רוצות להיות נחמדות

לא רוצות להיות נחמדות
מאת: חנה ספרן

ידע הוא כוח. נשים בישראל אינן יודעות את ההיסטוריה שלהן, ולכן אינן יודעות לקרוא את מפת ההווה, ולא להשפיע עליה. הן זקוקות ל"מורת נבוכים". נשים ישראליות חכמות, חזקות, אקטיביות, אינן יודעות דבר על המאבק הקשה, בראשית המאה העשרים, שהקנה להן את זכות ההצבעה בישוב העברי ובמדינת ישראל שצמחה מתוכו. נשים ישראליות משכילות, מצליחות, אינן מכירות את הנשים שנאבקו כדי לסלול להן את הדרך, להעניק להן הזדמנויות ולפתוח בפניהן דלתות. נשים ישראליות אינן מכירות את הדינמיקה של התקדמות ונסיגה, הצלחה וכישלון מיגדריים; הן אינן יודעות מי פעל נגדן במשך הדורות, כיצד התנהלו המאבקים, וכיצד פועלים המבנים העמוקים החוסמים את דרכן לשחרור ועצמאות של ממש.

הוצאה לאור: פרדס

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים