הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 השתלה

השתלה
מאת: משה בן הראש

נובלה חדשה של מואיז בן הראש. הדמות הראשית בספר היא אישה בהריון שמחליטה לספר לאב בנה על סוד שהיא שומרת כבר עשר שנים. הסוד הוא שהיא תוצר של תאונה קטלנית. בתאונה גוף של אישה מחובר לראש של גבר, שניהם בני זוג שנישאו לפני התאונה.

הוצאה לאור: מובן

סיווג: ספרות מקור

 ורד צלע

ורד צלע
מאת: יצחק לאור

זהו ספר על גברים ועל נשים, על מין ואהבה, על מלחמה שנגמרה, על חלומות, על מעשה הסיפור, על הגירה ועקידה, על אהבה עזה של הורים לילדיהם ולילדי אחרים, על געגועים שהם מלכוּת הסיפורים. יש בהם דימיון עז, ואין להם גבולות. הגבולות בין הניגודים מסומנים לעד, ובבירור, אבל שבים ונטרפים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 זבובה זמזומובה

זבובה זמזומובה
מאת: קורני צ'וקובסקי

סופר הילדים הרוסי האהוב קוֹרנֵי צ'וּקוֹבסקִי, שיצירותיו הפכו זה מכבר לקלאסיקה אהובה בכל העולם, מכנס פרעושים, מרבי רגלים, פרפרים ורבים אחרים למסיבת יום ההולדת הבלתי נשכחת של זבוּבָה זַמזוּמוּבָה.

הוצאה לאור: כתר בשיתוף עילמור

סיווג: ספרי ילדים נוער

 זהויות במשחק - כדורגל ערבי במדינה יהודית

זהויות במשחק - כדורגל ערבי במדינה יהודית
מאת: תמיר שורק

הספר זהויות במשחק: כדורגל ערבי במדינה יהודית, חושף בממצאיו המפתיעים עד כמה זירת הספורט, התמימה כביכול, היא למעשה זירת קרב פוליטית ממשית.

הוצאה לאור: מאגנס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 זרעי קסם

זרעי קסם
מאת: ו.ס. נאיפול

וילי צ'נדרן הוא גבר ממוצא הודי שמבלה את חייו בנדודים שווי נפש מארץ לארץ, כשהוא לובש ופושט זהויות, בניסיון למצוא משמעות לחייו. עתה, בשנות הארבעים לחייו, לאחר שעזב את אפריקה ונפרד מאשתו, הוא נכנע לשכנועיה הנמרצים של אחותו, שאיתה הוא חי כעת בברלין, ומצטרף לתנועה מחתרתית-מהפכנית בהודו ששמה לה למטרה לשחרר את בני הכיתות הנמוכות. אך שבע שנים במחתרת ושבע שנים בכלא ההודי פוקחות את עיניו וגורמות לו להבין שלמהפכה אין כל קשר לכפריים שלמענם הוא נלחם.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 חברו של המנוח

חברו של המנוח
מאת: אנדרי קורקוב

קייב שלאחר קריסת המשטר הסובייטי היא עיר חצי-אפוקליפטית מנוכרת. תמה התקופה ההרואית; הגיעה שעתם של האנטי-גיבורים. כזהו טוֹליָה, אדם ללא תכונות כבן שלושים וחמש, שאין לו פרנסה ועיקר עיסוקו הוא להסתובב בלי מטרה מוגדרת. הקשר שלו עם אשתו הולך ומתרופף, והוא מואס במכרים וידידים ישנים, שהפגישות איתם מסתכמות בפטפוט על לא כלום. הניכור, הבדידות, תחושת האפסיות וחוסר התכלית גורמים לטוליה לחפש מוצא מהמבוי הסתום שחייו נקלעו אליו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 חוות העלמות

חוות העלמות
מאת: שולמית לפיד

הרומן "חוות העלמות" פורש בפני הקורא סיפור עוצר נשימה של יצרים ורעיונות, של עובדות היסטוריות ושל בדיון. כמו ב"גיא אוני", קודמו, מפליאה שולמית לפיד לגולל בו את סיפורה של תקופה מכרעת בחיי היישוב בארץ על ידי תיאור מסע ההגשמה העצמית של יחידים: המרד שלהם בעבר, הפקפוק שלהם בהווה ותשוקתם לעצב את העתיד בדמותם.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 חיפושים

חיפושים
מאת: גלילה רון פדר עמית

כל הדמויות בספר עסוקות בחיפוש אחר מוצא מתחושה מתגברת של מחנק, מתח וחוסר משמעות. על השאלה האם ניתן לצאת ממעגל הכעסים, החרדות, השנאות והעלבונות, ולשנות את חיינו, כבר ענה הבודהה לפני למעלה מאלפיים וחמש מאות שנה, כשקבע שיש דרך להיחלץ ממעגל הסבל. הספר חיפושים עוקב אחרי מי שבחרה ללכת בדרך הזאת ולהשתנות. האם השתנות כזאת אפשרית?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מרץ 2006
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים